MENTORLUK İLKELERİMİZ

Atatürk’ün hayali olan “Fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek” ana hayalimizdir.

Özerk bir şekilde kendi özgün kararlarını verebilen, kültürel seviyesi yüksek, kendi ayakları üzerinde durabilen, yaşamın karmaşıklığını çözmüş üst düzey donanımlı ekip liderleri hayal ediyoruz.

Çalışma alanımız kişisel, duygusal ve kurumsal farkındalıktır. Bu üç alanda dengeli bir şekilde gelişmenin iyi bir lider olmak için referans noktası olduğuna inanıyoruz.

İlkelerimiz

10 + 1

1 – Biz birlikte parıldamaya inanıyoruz. Karşılıklı olarak birbirimizin kariyer hedeflerimize fayda sağlamak önceliğimizdir.

2 – Ortak duygumuz “başarılı olmak” duygusudur. Ortak hayalimiz, herkesin kendi kariyer hayaline ulaşmasıdır. Ama başarıya etik ve ahlak kuralları içinde ulaşmak istiyoruz.

3 – Birbirimize iş ve sosyal çevremizi, network ağlarımızı karşılıklı olarak açarız.

4 – Grubumuzun çizgisi Atatürkçü düşüncedir. Her düşünceden üyeye açığız ama siyaset, spor, din, ırk, cinsiyet tartışmalarını sevmiyoruz.

5 – Sosyal medyada kişisel ve fake hesaplarımızdan kendimizin ve yanımızdaki arkadaşlarımızın kariyerlerine zarar verecek hiçbir yasa dışı paylaşım yapmıyoruz. Hiçbir şirket ve kurumu hedef alan tartışmalı paylaşımlarda bulunmuyoruz.

6 – Mentorumuz, her birimiz ile belirli periyodlarda bireysel mentorluk görüşmesi yapar. Mentorumuzla ve birbirimizle yaptığımız görüşmelerde bilgi güvenliği ve gizliliği bizim kırmızı çizgimizdir.

7 – Açık iletişimi benimsedik. Çünkü yol arkadaşımıza güvenmenin ve ona güven vermenin tek yolu birbirimizi daha iyi anlamaktır.

8 – Çalışma alanımız kişisel, duygusal ve kurumsal farkındalıktır. Bu üç alanda dengeli bir şekilde gelişmeyi amaçlıyoruz, eğitimlere düzenli olarak katılırız.

9 – Aktif Linkedln kullanıcısıyız.

10 – Bu yolculukta kiminle birlikte yürüyeceğimize biz karar veririz. Bu nedenle grubumuza oylamayla yeni arkadaş kazanırız.

10 +1

Bu bir iyilik hareketi ve biz iyi birer insan olmaya inanıyoruz.