İLKER CANBULUT

PCC, Yönetici ve Kariyer Koçu, Yazar

1973 Samsun doğumludur. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Carrefoursa Carrefour Sabancı Tic. Merkezi A.Ş. Türk Ekonomi Bankası ve TFKB’de farklı yöneticilik pozisyonlarında görevler aldı. Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’nin kuruluş aşamasında, bankanın Krediler İş Ailesinin kurulup işler hale getirilmesine ve krediler grubunun yönetimine aktif olarak katılım sağladı.

Halen liderlik ve iletişim alanlarında iş dünyasına yönelik eğitmenlik yapmaktadır.

Ayrıca kurumsal iş hayatında 20 yıllık yöneticilik tecrübesi ile ICF’in etik değerlerinin buluştuğu çizgide PCC unvanıyla lider ve lider adaylarına yönetici koçluğu yapmaktadır. Yaşamlarında hak ettiği noktaya ulaşmak isteyen insanların başarı öyküsünün bir parçası olmak en büyük gurur kaynağıdır.

Ülke çapında farklı üniversitelerde öğrenim gören, gelecek vadeden çok sayıda üniversite öğrencisinin iş dünyasına geleceğin liderleri olarak hazırlanmasına bire bir yardımcı olmayı amaçlayan Lider Gelişim Programının kurucu lideridir. Program kapsamında 54 ayrı üniversiteden, 39 farklı bölümde öğrenim gören 94 öğrenci bulunmaktadır.

Mutlu ve başarılı bir hayata ulaşmak isteyenler için kaleme aldığı “Uyum Anahtarı” ve Üniversite öğrencileri ve kariyer yolculuğunun henüz başlarında olan gençler için Zirvedeki Seni Bul isimli iki kitabı bulunmaktadır.

Evlidir, 20 ve 17 yaşlarında iki çocuk babasıdır.

Kariyer yaşamınızı kolaylaştıracak pratik çözümler üzerine kaleme aldığı makalelere www.ilkercanbulut.com adresinden, sosyal medya paylaşımlarına ise kendi ismine ait Instagram, Linkedin ve Püf Noktası isimli Spotyfy hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Kariyer yaşamınızı kolaylaştıracak pratik çözümler üzerine kaleme aldığı makalelerine aylık Satınalma Dergisi ve Ticaret Gazetesinin yanı sıra www.ilkercanbulut.com adresinden, sosyal medya paylaşımlarına ise kendi ismine ait İnstagram, Facebook ve Twitter hesaplarından ulaşabilirsiniz.