İLKER CANBULUT

ACC, Yönetici ve Kariyer Koçu, Yazar

1973 yılında Samsun’da dünyaya geldi. İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

Pak Holding A.Ş. Grubu, Carrefoursa Carrefour Sabancı Tic. Merkezi A.Ş. Türk Ekonomi Bankası ve Türkiye Finans Katılım Bankası’nda farklı yöneticilik pozisyonlarında görevler aldı. Vakıf Katılım Bankası A.Ş.’nin kuruluş aşamasında, bankanın Krediler İş Ailesinin kurulup işler hale getirilmesi, sıfırdan ekip oluşturulması ve krediler grubunun yönetiminde bulundu. Son olarak kısa bir dönem, Altınhas Holding A.Ş.’nin Kıbrıs’taki banka ve Türkiye’deki faktöring şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı’na bağlı Kredi Riski Sorumluluğu görevini yürüttü.

Kurumsal iş hayatında 20 yıllık yöneticilik tecrübesi ile ICF’in etik değerlerinin buluştuğu çizgide halen lider ve lider adaylarına yönetici ve kariyer koçluğu yapıyor. TİM Danışmanlık şirketinin Bankacılık ve Kişisel Gelişim olmak üzere her iki kulvarında da iş dünyasına yönelik eğitmenlik yapmaktadır.

Mezunu olduğu İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunlar Derneğince yürütülen ve bir sosyal sorumluluk projesi olan öğrencilere Mentorluk Programının yönetimindedir.

Bu projenin dışında ülke çapında farklı üniversitelerde öğrenim gören ve gelecek vadeden 250’den fazla üniversite öğrencisinin iş dünyasına hazırlanmasına bire bir olarak yardımcı olmaktadır. Çünkü beyin göçünün önüne geçebilmek için bu ülke gençlerine mutlu bir gelecek sunmak zorunda olduğumuza ve bu konuda herkesin sorumluluk alması gerektiğine inanıyor.

Mutlu ve başarılı bir hayata ulaşmak isteyenler için kaleme aldığı kitabı “Uyum Anahtarı”, sektörde söz sahibi oluşumlardan İş Dünyası Kitapları sitesi tarafından 2019 yılının en iyi 6. kişisel gelişim kitabı olarak gösterilmiştir.

Kariyer yaşamınızı kolaylaştıracak pratik çözümler üzerine kaleme aldığı makalelerine aylık Satınalma Dergisi ve Ticaret Gazetesinin yanı sıra www.ilkercanbulut.com adresinden, sosyal medya paylaşımlarına ise kendi ismine ait İnstagram, Facebook ve Twitter hesaplarından ulaşabilirsiniz.